Książki audio

Ostatnio bawię się trochę z tworzeniem audiobooków. Ostatnio doszedłem do ciągu: iTunes (MP3 -> AAC lub CDA -> AAC), podHelper (tłumaczy playlistę iTunesa na plik POD), Slideshow Assembler i MP4Box. Jest tylko jeden problem: oryginalne pliki MP3 są przeważnie dużo krótsze od rozdziałów, a jeśli podczas słuchania książki dojdę do tego, gdzie na prawdę zaczynają się rozdziały, SSA nie chce czytać plików, które sam stworzył.

Znaczy: sam sobie muszę zmontować kolejne narzędzie. Dzięki MP4Boxowi wiem, że SSA tworzy 3 ścieżki – audio (soun:mp4a), ze slajdami (vide:png ) i trzecią, zakodowaną po prostu text:text. Jest tam tyle klatek, ile rozdziałów, a każda z nich położona jest tam, gdzie zaczyna się kolejny z nich.

Kończąc: muszę się pouczyć o MPEG4, jak buduje się ścieżki, jak oznacza się klatki, a w końcu, rozgryźć, co dokładnie znajduje się w każdej klatce text:text. Mam już nawet zarys tego, co chcę osiągnąć:

  1. Eksport listy rodziałów
  2. Import/podmiana listy w pliku książki
  3. Własny asembler (z propozycją metadanych pochodzącą z metadanych plików z rozdziałami) (two-click solution: iTunes->assembler, cli + gui)
  4. Eeee… własny enkoder AAC? (one click solution, cli + gui)

Similar Posts:

Tags: , , ,

Komentowanie wyłączone.