9 Episodes Remaining

Jak już wcześniej pisałem, Sci-Fi powraca z resztą czwartego sezonu Battlestar Galactica. Rok temu serial zatrzymał się na D’Annie utrzymującej sojusz między ludźmi i Cylonami swoją wiedzą o piątym modelu „nieznanych” Cylonów i na armadzie docierającej do Ziemi na podstawie wskazówek od Starbuck, która najwyraźniej przeżyła wejście w dziwny wir i poznała drogę do Trzynastego Szczepu.

Serial się kończy, jego strona odlicza pozostałe 10 odcinków. Jak pisałem kilka miesięcy temu, zagadki szybciej są rozwiązywane, niż wprowadzane nowe. Z tym, że piątkowy odcinek stworzył, niestety, sporo nowych pytań:

  1. Jeśli Starbuck… Kim do cholery jest Kara „Starbuck” Thrace?!? (mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie będzie dobra, na prawdę dobra :) )
  2. Jeśli Trzynasty Szczep to Cyloni zarówno w postaci centurionów jak i Skin Jobs, dlaczego pojawienie sie siedmiu „starych” modeli było dla ludzi takim szokiem? Przecież minęło raptem 2000 lat od odejścia 13 Szczepu (Cylonów), w tym czasie 12 Szczepów wybudowało Cylonów jeszcze raz, a Cyloni wytworzyli postać człekokształną jeszcze raz.
  3. Dlaczego siedem modeli miało wbudowane w siebie taboo dotyczące pozostałej piątki, jeśli członkowie tej piątki (przynajmniej czwórki) należą do Trzynastego Szczepu? Skoro zaginął, to pewnie nie było z nim kontaktu, więc jak wiedza o nich trafiła do młodszych o 2000 lat Cylonów, wybudowanych pewnie przez innych inżynierów?
  4. Dlaczego każdy z tej czwórki ma osobnicze wspomnienia dotyczące tylko jednego egzemplarza?
  5. Tak na prawdę, to dlaczego ma być tylko 12 różnych modeli Cylonów – Skór?

Mój ulubiony moment odcinka: Leoben, uduchowiony psychopata z fiksacją na punkcie Starbuck cofa się śmiertelnie przerażony i ucieka przed Karą Thrace przez sawannę.

Similar Posts:

    None Found

Tags: , ,

1 komentarz do “9 Episodes Remaining”

  1. Demilitarized Zone » Blog Archive » In search for a home…  pisze:

    […] obejrzałem ostatni odcinek serialu Battlestar Galactica. Jak pisałem już kilka razy, wątki są zamykane, zagadki rozwiązywane. W poprzednim poście miałem kilka pytań, […]