Opera Unite

unite

HD Version

We start our little story with the invention of the modern day computer. Over the years, the computers grew in numbers, and the next natural step in the evolution was to connect them together. To share things. But as these little networks grew, some computers gained more power than the rest and called themselves servers. Today, millions of people are connected together in a great web. But now we want to do more than sharing. We want to collaborate, get together, look at the same things and be united in new ways. We want our computers to be able to do more things than the servers. At Opera, we want to put YOU on the web, so that you can interact directly with who you want. How you want. A serverless and cloudless interaction. Direct, fast and private.

Welcome to Opera Unite. The next version of the web.

Similar Posts:

Tags: , ,

5 komentarzy do “Opera Unite”

 1. SiegfriedNo Gravatar  pisze:

  nie wiem co wy o tym sadzicie, ale uwazam ze opera przegrywa boj o tytul najlepszej przegladarki – do niedawna uzywalem tylko jej, ostatnio przesiadlem sie na ff (pluginy) i cos czuje ze juz nie wroce do O.
  szkoda. reinventing the web tez wg mnie sie im nie udalo.

 2. MarcinNo Gravatar  pisze:

  Nie rozumiem słowa: przegrywa.

  Do niedawna Panda była moim ulubionym search enginem, ale za każdym razem, kiedy siadałem przed nowym stanowiskiem, musiałem spędzić kilkadziesiąt minut na dociąganiu wtyczek, które zmianiały Pandę w search engine, który mogłem używać – choćby gesty z Optimoza.

  Głównym podowem, dla którego wtedy nie używałem O, był brak autentykacji NTLM. Zacząłem używać Opery od którejś z wczesnych 9tek i używam jej w dalszym ciągu.

  Może O nie jest najpopularniejszą, ale na pewno nie przegrywa boju o bycie najlepszą.

 3. MarcinNo Gravatar  pisze:

  A jeśli chodzi o Unite? Premiera środowiska była w ubiegły wtorek. Na http://unite.opera.com/services/ jest już pierwszy nieoperowy widget – przystosowanie Lodówki do wyświetlania cyrylicy. Poczekajmy jeszcze trochę.

 4. SiegfriedNo Gravatar  pisze:

  ale zmienili jakos drastycznie te widgety czy dalej maja one do dyspozycje 5 metod javascriptu? z czego 3 z nich to pokaz, ukryj, przesun :>

 5. MarcinNo Gravatar  pisze:

  Tego nie wiem, są jakieś artykuły na dev.opera, ale mimo wszystko – jeśli to tylko 5 metod, to i tak 5 więcej, niż ma Chromium, isn’t it?